Tvorba www stránek a internetových obchodů

Linkbuilding - výstavba a správa odkazů

  • Výstavba zpětných odkazů je základem pro zvyšování návštěvnosti.
  • Tvorba a udržování odkazů musí být co nejvíce přirozená a proto je potřeba důsledné správy.
  • Přirozenost je klíč. I když je dnes vše umělé, je potřeba, aby to nebylo vidět.

Výstavba zpětných odkazů jako základ návštěvnosti a hodnoty domény

Hodnota domény, která je vyjadřována ranky jako jsou PageRank od Googlu nebo Srank od seznamu, je dána jak kvalitou obsahu, tak především počtem a kvalitou zpětných odkazů na Vaše stránky a podstránky.

Vše začíná u názvu domény

Pokud nebudete mít kvalitní jméno domény, které by mělo splňovat několik pravidel, které vycházejí z prosté logiky, že odkazy se umisťují nejčastěji ve formátu www.vasestranka.cz, pak budete začínat s nevýhodou a ve výsledku Vám bude vždy chybět ten důležitý krůček na Vašeho konkurenta. Pokud tedy potřebujete pomoci s volbou domény a zajištěním úspěchu Vaší investice do prezentace, neváhejte a objednete si jí u nás pomocí kreditové služby.

Jak vytvořit zpětné odkazy a potřebuji je?

Je to velice pracná část, ale za to trvalá a určitě se vyplatí. Na rozdíl od PPC kampaní, jsou náklady sice jednorázově větší, ale do budoucna vycházejí často lépe, než-li PPC.

Firemní zápisy - nesmysl

Nejčastější katalogy a různě se tvářící organizace pro firemní zápisy, mají často opravdovou hodnotu pouze ve zpětném odkazu z nich. A ani tato hodnota není moc často hodnotná, protože mají katalogy plné tistíců odkazů..
Investovat proto do zápisů těchto katalogů, je ztrátou času a peněz. Oni sami toho musí docilovat cíleným marketingem pomocí telefonistek a obchodníků, kteří využívají neznalosti firem. Zápis zdarma ano, za měsíční poplatky ne.

Jak vytváříme zpětné odkazy my?

Používáme na výstavbu linků(odkazů) více technik a postupů - od ručního vkládání do prostorů, které jsou pro to určeny, psaní PR článků a jejich publikování, po placené reklamní články do kvalitních online magazínů a portálů. Samozřejmě máme v rukávu i trumfy, které neprozradíme. Druhotná metoda je výměna odkazů s příbuznými, ale nekonkurenčními firmami nebo partnery. Je ovšem pracná a výsledky jsou sporadické, efektivní zejména pro vyhledávač seznam.

Organické - sociální odkazy

V sociálních sítích a dalších webech určených pro sdílení linků na zajímavé stránky, lze získat další hodnotné odkazy. Je potřeba zvážit více faktorů - co je na webu, a zda je to opravdu zajímavé a dle toho rozhodnout kam odkaz umístit. I zde je potřeba brát ohledy na přirozenost a proto je ve výstavbě potřeba jak časové prodlevy, tak velké diverzity jejich umístění.

Komentáře nebo spam?

Existují také agresivní a neagresivní metody - robotické nebo ruční přidávání odkazů do komentářů. Tyto techniky nevyužíváme a distancujeme se od nich. Nemají žádný přínos a naopak spíše ubližují. Lze použít komentáře i jinak, za hodnotný komentář si můžete zpětný odkaz umístit.

Zpětné odkazy a jejich přirozenost

Je potřeba umisťovat odkazy i na místa, kde nemají viditelný přínos, ale z pohledu přirozenosti výskytu odkazů na určený web jsou potřebné. Jedná se jak o blogy, kde má odkaz sice příznak "no follow" a vyhledávače je tedy ignorují, ale v přirozeném výskytu by měli mít x%ní zastoupení. Přesná čísla a naší metodiku neprozradíme. I když je dnes vše umělé, je potřeba, aby to nebylo vidět.

RSS a další výstupy stránek

Pořád se vše točí kolem zajímavého obsahu, pokud budete mít obsah a budete ho šířit dál - ať již pomocí RSS výstupu nebo jiných metod, zpětné odkazy a úspěch se dostaví téměř sám. Naším úkolem je tomu dopomoci a efekt ještě zvýšit pomocí další podrobných detailů jako je přidání RSS do vyhledávačů RSS a další metody

Analytika a kontrola zpětných odkazů

Pokud jsou již odkazy vystaveny a vyměněny, kontrolujeme, zda-li jsou opravdu tam, kde byly a protistrana je například nesmazala. Sledujeme také pohyb a výsledky stránek na určená klíčová slova ve vyhledávačích Seznam a Google. Pokud se neměří výsledky, je těžké určit další směr a strategii postupu.

Jak co nejlépe využít sociální sítě v komunikaci Vaší firmy? Chcete získat více zákazníků pro Vaše výrobky nebo služby? Máme pro Vás celou řadu příležitostí a nástrojů, jak toho docílit. Konečný výběr záleží jen na Vás. Pošlete nám Váš kontakt a my Vás budeme obratem kontaktovat. Děkujeme za Váš zájem.

Nezávazná poptávka


_