Tvorba www stránek a internetových obchodů

Grafický návrh newsletteru

  • Vzhled newsletteru naznačuje adresátovi jeho exkluzivitu a zabraňuje pocitu, že se jedná o spam.
  • Pro vyšší účinnost vkládáme grafickou část přímo do těla newsletteru - žádné povolování zobrazení na straně klienta..
  • Kód a vzhled je optimalizovaný pro většinu poštovních klientů a odpovídá legislativě.

Vzhled Newsletteru oslovuje Vaše zákazníky

Věštník aneb anglicky newsletter, by měl zákazníky pobavit, informovat a nebo vzdělat. Zároveň by neměl působit laciným dojmem, ale naopak by měl být graficky poutavý a originální. Nikdo nechce masový spam, takže nejlepším řešením je grafika na míru – buďto tématická nebo jinak exkluzivní. Příkladem mohou newslettery vypadat jako letáky, poštovní psaní a nebo jiné grafické formáty. Kreativita je oblasti newsletteru omezená více, než ve webových stránkách, ale spíše v oblasti kódování a funkcí. Grafická část může být naopak v newsletteru využita více.

Zobrazení grafiky bez "potvrzení načtení vzdálených dat" a jejich povolení

Velké množství newsletterů má sice grafickou podobu, ale ta se po obdržení v emailovém klientu nenačte. Používáme techniku, při které je grafická část součástí zprávy a tak není potřeba povolovat zobrazení grafiky. To znamená, že přímo načte a tak si jej zobrazí největší množství cílových adresátů. Pokud by nebyla tato metoda použita, je zpráva často při prvním pohledu bez obsahu, nebo nečitelná. Uživatelé mají strach cokoliv povolovat a nemají na to také čas ani náladu. Jediný limit je v tomto případě velikost a náročnost grafického zpracování. Je potřeba dodržet přiměrenou velikost.

Grafické návrhy a šablony

Grafický návrh newsletteru se provádí ve stejném duchu jako návrh pro webové stránky. Většinou jsou nároky na grafické dodržení identity nebo značky, ale snahou je vytvořit více komplikovaný vzhled. Existují také různé hotové šablony, které ovšem nemají hotovou buď kódovou část a nebo jsou určeny pro anglický jazyk. To všechno znevýhodňuje použití šablon pro newslettery. To ani nemluvíme o pocitu z newsletteru, který přijde od více firem a se stejným vzhledem.

Kódování těla newsletteru a různé systémy- vytvoření šablony

Často jsou pro odesílání newsletteru používání další systémy na správu a odesílání newsletteru. Do nich je většinou možné dodat také template(šablonu) newsletteru, kterou Vám vytvoříme na míru. V případě nevhodnosti nebo nemožnosti vložit do tohoto systému šablonu, můžeme poskytnout přímo náš systém pro odesílání a správu newsletterů. Při nedostatku financí pro zakoupení systému, můžeme doporučit nejvhodnější systém od třetí strany.

Jak co nejlépe využít newsletter pro oslovení potencionálních zákazníků a klientů? Máme pro Vás kompletní sadu služeb, která toho docílí. Konečné rozhodnutí je na Vás. Pošlete nám Váš email nebo telefon spolu se zprávou a obratem se Vám budeme věnovat. Děkujeme za Váš zájem.

Nezávazná poptávka