Tvorba www stránek a internetových obchodů

Nakódování a otestování newsletteru

  • Zaručíme doručení Vašich newsletterů do většiny emai klientů.
  • Pomůžeme Vám analyzovat odezvu a úspěšnost newsletterů.
  • Poskytujeme kompletní poradenství v oblasti email (direct) marketingu.

AntiSpam filtry – až 30% newsletterů se nedoručí

Nejdůležitější věcí je průchod newsletteru přes různé antispamové brány – nejčastěji SpamAssassin, SpamSentinel, Exclaimer Anti-spam, Symantec Brightmail Gateway 9.0, SPAMfighter a podobné. Ten narušují zejména javascriptové a další nestandardní prvky, které by mohli vést k útoku na pc. Ty se odhalují nejlépe testováním přímo na filtrech a použitím základních zásad, jak programovat newsletter tak, aby nevypadal jako spam. Důležité je také mít správně nastavený poštovní server pro odesílání a doménu, z které se email posílá. K tomu slouží speciální záznamy a je nutné je nastavit. Prakticky se jedná o potvrzení, že doménu a server, z kterého posíláte emaily, opravdu spravujete a patří pod něj Vaše emailová adresa, kterou pro odesílání používáte. Asi znáte z minulosti triky různých spamových zpráv, které vypadaly jakoby chodily například přímo z Vašeho emailu, ale ve skutečnosti přišli z emailu jiného.

Načtení poštovní zprávy v emailovém klientu

Dalším krokem, je zvládnutí správného načtení newsletteru / věštníku v emailovém klientu konkrétního adresáta zprávy. Kódujeme a testujeme proto emaily pro nejčastější klienty – především Microsoft Outlook 2007, Mozilla Thunderbird a další verze a typy klientů. Případný nadstandardní požadavek pro nás není překážkou - například nakódování pro Lotus Notes a další poštovní klienty. Pokud je ve zprávě něco, co opět jeví podezření na spam, může se stát, že skončí ve spamu na úrovni poštovního klienta jako Microsfot Outlook a dalších. Zde je také nevýhodou, že informaci o nedoručení emailu a jeho označení za spam, Vám Anti Spam filt na úrovni serveru odpoví. Zatímco v emailovém klientu již nevíte, jestli se zpráva zobrazuje nebo skončí automaticky v koši.

Sledování cílového adresáta - emailová analytika

Nejčastější chybou je zasílání newsletterů bez kontroly zpětné vazby. Dodáme a zajistíme sledování newsletterů a chování adresátů. Nejčastější údaje jsou kolik jich opravdu zprávu přečetlo, ale dá se zjistit také, kolik jich přišlo z newsletteru na web a další aktivity. Například i úspěšnost prodeje a časová odezva. Doplňkem je také výstup dat z emailového serveru o neplatných a nedoručených emailech.

Jak co nejlépe využít sociální sítě v komunikaci Vaší firmy? Chcete získat více zákazníků pro Vaše výrobky nebo služby? Máme pro Vás celou řadu příležitostí a nástrojů, jak toho docílit. Konečný výběr záleží jen na Vás. Pošlete nám Váš kontakt a my Vás budeme obratem kontaktovat. Děkujeme za Váš zájem.

Nezávazná poptávka